У Миколаєві вирішили, яким буде меморіальний комплекс воїнам-захисникам України

24 Листопада 2023, 10:50
Проєкт-переможець конкурсу 539
Проєкт-переможець конкурсу

Департамент архітектури та містобудування Миколаївської міської ради завершив проведення відкритого всеукраїнського архітектурного конкурсу на кращу проєктну пропозицію.

Про це повідомили на сайті Миколаївської міської ради

Меморіальний комплекс розташують на на території кладовища, обмеженого вулицями Андрія Антонюка, вулицею Гагаріна та проспектом Богоявленським в Корабельному районі Миколаєва.

За результатами конкурсу визначені учасники, що посіли перші три премійовані місця:

І місце - Авторський колектив. Голова колективу – Ігор Когут (Львів)

«Площа при вході чиста та відкрита, як наміри тих, хто йшов захищати рідну землю. Основний акцент площі - меморіальна стела. Кожне окреме поховання зберігає історію окремої особливої людини та позначене козацьким хрестом - вже традиційним символом, що використовують для вшанування Героїв України.» – характеризують на сайті міської ради проєкт-переможець

Проєкт, що посів І місце
Проєкт, що посів І місце

ІІ місце – Андрій Дідюк (Кам’янець-Подільський).

«Хаотично розміщені стінки слугують як бар'єр та символ особливого місця, де можна знайти тишу. Головні ворота ведуть на площу з кладовищем, де розташована арт-композиція "Свічка". Ця інсталяція втілює символ незгасного світла пам'яті та вічного вшанування героїв.» – йдеться у заявці проєкту, який посів ІІ місце.

Проєкт, що посів ІІ місце
Проєкт, що посів ІІ місце

ІІІ місце – Авторський колектив. Голова колективу: Олександра Мамут-Лесь (Чернівці).

«Проектована територія кладовища включає в себе чотири функціональні зони, які взаємодіють між собою: 1. Місце захоронень, 2.Арт-Композиція, 3. Зона для проведення урочистого поховання військових, 4. Алея Пам'яті (шлях, який перетинає територію кладовища та включає символічні елементи для відзначення та вшанування пам'яті покійних, тут запроєктована штучна річка» – зазначають про проєкт, який посів ІІІ місце в конкурсі

Проєкт, що посів ІІІ місце
Проєкт, що посів ІІІ місце

Також миколаївців запрошують відвідати виставку конкурсних робіт, які були подані на цей конкурс. Експозиція доступна для перегляду за адресою: Миколаїв, вулиця Адміральська, 20, Миколаївський туристично-інформаційний центр в період з 27.11.2023 по 10.12.2023 з 9:00 до 17:00.

Район.Миколаїв повідомляв, що у Миколаєві розробили програму підтримки військовослужбовців та їх родин.

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024