Миколаївська бібліотека стала партнерами з колегами з Луцька та Харкова

16 Грудня 2023, 17:10
Представниці Миколаївської міської бібліотеки 610
Представниці Миколаївської міської бібліотеки

Миколаївська центральна міська бібліотека імені Марка матиме дві бібліотеки-посестри з Луцька та Харкова.

Про це на своєму сайті повідомила Миколаївська міська рада.

Таке рішення одностайно ухвалили учасниці дводенних телемостів, які відбулись між працівниками централізованої бібліотечної системи обласного центру та комунальним закладом «Луцька міська централізована бібліотечна система» і Централізована бібліотечна система Салтівського району Харкова.

Бажання налагодити дружнє спілкування, обмін досвідом було взаємним. Хоча у випадку з Луцьком, уточнює директорка Центральної міської бібліотеки імені Карпа Кропивницького Інга Хоржевська, ініціатива належала миколаївському колективові. Натомість харківці самі шукали можливості познайомитись із колежанками.

«Нам був цікавий досвід однієї та другої бібліотеки. Ми всі розуміємо, що Луцьк – це одне з тих міст України, яке найменше постраждало від російської агресії. А Харків, так само як і Миколаїв – місто, яке зазнало страшних потрясінь, страшних ударів і ще, так само як і ми, не повернулись до нормального, повноцінного життя.» – зазначає Інга Хоржевська.

«Свій до свого по своє», так сьогодні можна коротко схарактеризувати стосунки, які вибудовують бібліотекарі України між собою в умовах російсько-української війни, попередньо карантинними обмеженнями, пов`язаними із коронавірусною хворобою, коли всі спілкувалися за допомогою мобільних пристроїв та комп`ютерів.

Протягом року у вимушеній евакуації в Луцьку перебувала головна бібліотекарка абонемента для юнацтва відділу обслуговування користувачів Центральної міської бібліотеки імені Марка. Кропивницького Світлана Пономаренко. Колежанки з Луцької централізованої бібліотечної системи допомагали їй адаптуватися в новому місті, долати труднощі тимчасової переселенки.

«Коли я працювала у Луцьку, вже з перших днів відчула себе в бібліотечній родині. Звичайно, сумувала за містом, сумувала за колегами, сумувала за своїм робочим місцем. Але лучани заповнили оту порожнечу, що називається комфортною роботою, те, що називається творчістю. Тобто я там змогла себе відчути себе потрібною у такій же сфері», – ділиться спогадами Світлана Пономаренко.

Район.Миколаїв повідомляв, що ветеран російської-української війни відкрив у Миколаївській міській бібліотеці благодійну фотовиставку.

Коментар
22/04/2024 Неділя
21.04.2024
20.04.2024
19.04.2024