Фізична реабілітація, психологічна допомога: як працює миколаївський центр підтримки ветеранів війни

18 Грудня 2023, 12:45
Військовослужбовець Збройних сил України. Ілюстрація 444
Військовослужбовець Збройних сил України. Ілюстрація

Директор Миколаївського міського центру підтримки ветеранів війни розповів про послуги, які надає установа, а також про категорії населення, якими опікується центр.

Про це на своєму сайті повідомила Миколаївська міська рада.

Кількість потенційних отримувачів послуг установи сильно зросла. Відповідно до положення про роботу центру, це всі учасники бойових дій. Також працюють з учасниками Революції Гідності.

Центр включає:

  • відділ психологічної адаптації (в якому працюють 3 психолога);
  • відділ фізичної адаптації (в якому працюють 3 реабілітолога);
  • юридичний відділ.

Керівник центру додав Віктор Мойсеєв, що постійно відбувається професійне навчання співробітників для підвищення кваліфікації. Це пов'язане з новими функціями установи. Адже тепер вони працюють також з родинами безвісті зниклих військових та полонених. Крім того, надається супровід бійцям до та після процедури протезування. Це вимагає нових навичок та професійних якостей спеціалістів.

«Враховуючи, що час не стоїть на місці, миколаївський виробник Briolight, який раніше робив обладнання для дітей з інклюзією, встановив нам техніку для психологічної та фізіологічної адаптації. Також вони постійно в онлайн режимі підлаштовують її під наші потреби — під поранених хлопців, під діточок з сімей військових, полонених та безвісти зниклих для психологічної адаптації. Тобто це додаткова різноманітність наших послуг» – розповів Віктор Мойсеєв.

Робота психологів, каже керівник центру, ведеться системно та постійно. Звертаються як громадські організації для проведення групових заходів, так і військові частини по такий вид допомоги. Відбуваються також індивідуальні зустрічі. Вся робота ведеться виключно по запиту, але він наразі дуже великий, додає Віктор Мойсеєв.

Психологи центру також займаються консультаційної роботою та проводять навчання для інших спеціалістів, що працюють з військовими. Від обласної служби зайнятості центр отримав запит на проведення навчання щодо правил спілкування з людьми, що повернулись з війни.

Район.Миколаїв повідомляв, що у центрі підтримки ветеранів надають психологічну підтримку родинам військовослужбовців. Також, для роботи в районах міста та області центру передали автомобіль.

Коментар
22/04/2024 Неділя
21.04.2024
20.04.2024
19.04.2024