Топонімічна комісія Миколаївської міської ради завершує роботу

22 Січня 2024, 09:27
Проспект Центральний у Миколаєві 860
Проспект Центральний у Миколаєві

Затверджені нею пропозиції передадуть на розгляд депутатів міської ради. Останнє засідання топонімічної комісії у Миколаєві відбудеться 24 січня.  

Згідно з Законом України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімів» органи місцевого самоврядування мають до 27 січня 2024 року сформулювати та прийняти рішення про перейменування.

Український журналіст Вахтанг Кіпіані згадав на власній сторінці у фейсбук з приводу тогу, як розпочиналося перейменування міських топонімів у Миколаєві.  

«Знайшов замітку у миколаївській газеті «Щотижня» за липень 1992 року. Тоді обласна організація УРП в особі Jan Czarniecki «на виконання доручення Президента України про ліквідацію символів неіснуючих СРСР та УРСР» вимагала створити комісію для зміни назв вулиць обласного центру. Далі йшов перелік. Тоді нас, звісно, послали подалі. Частину з тих топонімів досі не перейменовано. Процес іде, але сумно, що речі очевидні для нашого кола вже тоді, понад тридцять років тому, тільки тепер і то під жорстким пресингом обставин доходять» – додав Кіпіані.

Район.Миколаїв неодноразово розповідав про те, що відбувається навколо процесу перейменування як у Миколаєві, так і, наприклад в Очакові

Серед них:

Загалом топонімічна комісія Миколаївської міської ради напрацювала понад 170 пропозицій щодо перейменування.

Район.Миколаїв слідкуватиме за роботою комісії та депутатського корпусу Миколаївської міської ради.

Коментар
22/04/2024 Неділя
21.04.2024
20.04.2024
19.04.2024