У двох миколаївських музеях зацифрують 400 експонатів та створять графічні колекції

11 Вересня 2024, 10:00
У двох миколаївських музеях зацифрують 400 експонатів 304
У двох миколаївських музеях зацифрують 400 експонатів

У Миколаєві планують зацифрувати понад 400 експонатів з колекцій двох музеїв — Миколаївського обласного художнього музею імені Василя Верещагіна та Миколаївського обласного краєзнавчого музею.

Про це повідомляє комунальна установа «Агенція розвитку Миколаєва» 

У колекції графічні твори другої половини 20 століття українських художників: Марії Примаченко, Миколи Глущенка, Тетяни Яблонської тощо, а також митців степового Півдня, зокрема Миколаєва.

«Твори, що будуть зацифровані, відображають розвиток української культури в радянський період та в 90-ті роки.Вони ілюструють художнє життя українського півдня цього періоду і становлять значну частину фондів графіки двох миколаївських музеїв. Друга половина 20 століття — часи, коли мистецтво на Півдні України активно розвивалося. Митці, які творили в цей час, були тісно пов'язані зі створенням і розвитком місцевих товариств і спілок художників у Миколаєві, Одесі та Херсоні. Цей період характеризується відродженням національних художніх традицій, що було підкріплено "хрущовською відлигою" — часом, коли митці отримали більше свободи для творчості», — йдеться у повідомленні.

Серед творів, що будуть зацифровані, роботи авторів Романа Вайнштока, Анатолія Завгороднього, Федора Кумпана, Миколу Бережного, Олександра Махервакса, Валерія Купцова, Володимира Бахтова, Івана Булавицького, Володимира Ольшанського. Є й твори відомих художників, таких як Тетяна Яблонська, Микола Глущенко, Віктор Пузирков, Лаврентій Жаренко, а також акварелі Катерини Кричевської-Росандіч з родини Кричевських.

На сьогодні вже зацифрований велика частина цих творів. Паралельно йде робота над створенням макетів для друку майбутнього каталогу графіки.

Проєкт реалізує Агенція розвитку Миколаєва у співпраці з платформою MY ART за підтримки Українського культурного фонду. Зацифрування спрямоване на збереження культурної спадщини та популяризацію маловідомих творів серед широкої аудиторії.

Коментар
19/01/2025 Субота
18.01.2025
17.01.2025