У Миколаєві завдяки підтримці європейського союзу встановили сонячні панелі у лікарнях
У Миколаєві дві лікарні та ЦНАП тепер оснащені сонячними панелями та акумуляторами завдяки підтримці Німеччини та ЄС.
Про це повідомляє Миколаївська міська рада.
Це дозволяє їм залишатися енергетично незалежними та забезпечувати стабільну роботу навіть під час відключень електрики, повідомили в Агенції розвитку Миколаєва.
«У часи відключень електроенергії створення енергетичної незалежності на об’єктах соціальної інфраструктури є вкрай важливим. Завдяки нашим партнерам сьогодні ми запустили в роботу три електростанції: дві з них на об’єктах охорони здоров’я, а одна — на адміністративному центрі, де надаються послуги мешканцям міста. Станції вже підключені до мережі та забезпечують постійне живлення, що дозволить працювати безперебійно і, як бонус, заощадити кошти на оплату електроенергії», — розповів заступник міського голови Миколаєва Сергій Коренєв.
На одній з лікарень встановлено станцію з 408 сонячних панелей потужністю 165 кВт та 6 інверторами по 25 кВт. На іншій лікарні — 272 панелі, які виробляють до 110 кВт енергії та мають 4 інвертори по 25 кВт. А ЦНАП одного з районів отримав 68 панелей потужністю 27,5 кВт, мережевий інвертор на 25 кВт, 10 акумуляторів місткістю 53 кВт-год та автономний інвертор на 12 кВт.
Проєкт, над яким працював експерт із зеленого переходу Офісу відновлення та розвитку Миколаївської громади Даніель Боду, передбачає контроль виробленої та спожитої енергії онлайн. Лікарні та ЦНАП зможуть покривати до 20% своїх потреб у холодні місяці та до 75% — у теплі.
«Ми допомагаємо зміцнити енергетичну стійкість громад в умовах війни. Додаткові джерела живлення дозволять лікарням та ЦНАПу бути енергонезалежними, надаючи медичні та соціальні послуги під час перебоїв з енергопостачанням, а також заощаджуючи витрати на енергоресурси», — зазначив Рене фон Прондзінскі, керівник компонента з відновлення соціальної інфраструктури проєкту GIZ «Спеціальна програма підтримки України /EU4ResilientRegions».
Цей проєкт став можливим завдяки підтримці уряду Німеччини та Європейського Союзу, які закупили та встановили енергообладнання через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH.