Підлітки з Миколаївщини взяли участь у тренінгу про волонтерство

Понад 30 підлітків з Миколаївщини взяли участь у тренінгу про волонтерство, який організували благодійний фонд savED та Українська Волонтерська Служба.
Про це йдеться у пресрелізі Благодійного фонду savED
Як повідомляють організатори, упродовж дня старшокласники дізнавалися про можливості волонтерства, розвіювали поширені міфи та навчалися створювати власні ініціативи у своїх громадах.
«Вікторія з Миколаєва, 16 років, розповідає, що найбільше їй сподобалися командні ігри й моделювання роботи над потенційними волонтерськими мініпроєктами. Настя з Червоної Долини, 16 років, поділилася, що вперше дізналася про розмаїття волонтерства — досі в її уявленні такі доброчинні справи були пов’язані виключно з гуманітарною допомогою», — повідомляють організатори.
Зазначається, що учасниками тренінгу стали школярі, які раніше пройшли навчання в програмі UActive. Ця освітня ініціатива спрямована на розвиток малих громад і була започаткована неурядовою організацією Spirit of America. Фінансування програми здійснюється спільно з Європейським центром ім. Вергеланда (Норвегія) у межах Програми «Демократична школа: освіта для демократичної стійкості».
«Ми з колегами розуміємо, що в умовах повномасштабної війни невід’ємною частиною нашого життя є і повинне бути волонтерство. Підлітки в школах часто вже долучені до різних ініціатив: плетіння сіток чи виготовлення окопних свічок. Тож ми хотіли відкрити для них більший спектр різновидів волонтерства — від створення інформаційних роликів про Україну до проведення толок чи старту власних волонтерських організацій у громадах. Тому ми об'єдналися з командою Української волонтерської служби в ідеї такої події», - розповідає Владислава Христенко, менеджерка спільноти випускників UActive
Організатори від savED додають, що також вже два роки переймають досвід організації підліткового волонтерства в американських шкіл. Адже у США обов’язковою освітньою частиною є розвиток волонтерства — наприклад, підлітки повинні щосеместру присвятити певну кількість годин із користю для своєї школи, громади чи країни.
За словами Владислави Христенко, опитування українських школярів демонструють потенціал для розвитку інтересу дітей України до волонтерства.
«Кілька місяців тому ми проводили дослідження серед наших підлітків і з’ясували, що 46% учасників програми мають серед найближчого кола рідні тих, хто служить у Збройних Силах України. Ми розуміємо, що ці школярі хочуть бути причетні до наближення перемоги та прагнемо допомогти їм у такому намірі», — додала Владислава Христенко. «Українська Волонтерська Служба прагне підтримувати молодих волонтерів, особливо в регіонах, які зазнали значних викликів через війну. Миколаївщина — це регіон, що тривалий час живе в умовах постійної воєнної небезпеки, і для місцевих підлітків можливості розвитку та соціальної взаємодії є критично важливими. Ми розуміємо, що саме молоді люди можуть стати рушійною силою відновлення у своїх громадах. Знання про волонтерство допоможуть підліткам усвідомити, як вони можуть долучитись до волонтерського руху, що вони можуть робити корисні зміни вже зараз, навіть без значних ресурсів. Через волонтерство вони також розвивають важливі навички — лідерство, командну роботу, проєктний менеджмент, комунікацію. У майбутньому це допоможе їм у карʼєрі, створенні власних ініціатив тощо», - повідомляє Ярко Булишин, менеджер з розвитку волонтерства в освіті УВ
Завдяки програмі підлітки протягом 10 місяців вчаться проєктному менеджменту і втілюють власні ідеї для розвитку своїх сіл і містечок. Найкраще розпрацьованим із менторами проєктам благодійники надають перше фінансування — п'ять тисяч доларів.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром