Декани українських вишів повчились в ІТ-бізнесу
Завершився освітній проєкт Асоціації «IT Ukraine» – «IT for Uni: Bootcamp» для керівної ланки вітчизняних університетів. Декани, керівники науково-комерційних проєктів, та проректори 80 вітчизняних вишів взяли участь в цьому місячному курсі неформальної освіти. Ціль - наблизити менеджмент культуру ІТ галузі до українських вишів.
Всі зустрічі відбувались онлайн у вечірній час. Навчальні модулі розробили та впроваджували чинні керівники освітніх програм та перенавчання чотирьох відомих софтверних компаній України: EРАМ Ukraine, Sigma Software, SoftServe, GlobalLogic.
Порівняння діяльності роботи університету та ІТ-компанії: залучення талановитих спеціалістів та їх розвиток на прикладі галузі залишається у фокусі управлінців освіти, які хочуть мати добру перспективу. Представник нашої редакції, який багато років працював у недержавному виші брав участь в цьому навчальному проєкті, та був вражений заповзятістю з якою досвідчені викладачі-гуманітраії вивчали досвід просунутої галузі.
Там де найкращі практики, там обов'язково мають бути українці! Це вже не гасло, а цілком конкретна місія гарного адміністратора освітнього закладу. Інтенсивний курс в чергове засвідчив про прагнення впроваджувати інновації та покращувати управлінські практики в навчальних закладах. Якби держава у вигляді МОН зменшила втручання у роботу університетів, делегуючі права самоврядування саме колективам професорів та викладачів, ефективність би точно зросла. Автономія реальна, а не на папері пришвидшила б процеси співпраці зі стейкхолдерами освіти. А сьогодні, виконання вказівок чиновників з Києва займає левову частку робочого часу адміністраторів вишів. Віримо, що нові знання та навички, отримані під час курсу, стануть потужним інструментом удосконалення менеджменту у вашому навчальному закладі.
Найбільш популярними навчальними модулями виявились: «Співпраця з міжнародними партнерами і не тільки», а також «Застосуванні штучного інтелекту для навчання». Декілька лекцій були прочитані англійською. Як виявилось, близько 80% учасників буткемпу вправно використовує міжнародну мову навчання. Коли розпочали модуль «Залучення фінансування та ефективне управління ліквідністю для закладів вищої освіти» то впевнились, що саме доля недержавного фінансування університетів в Україні поки залишається невеликою, порівняно з західними колегами. Якщо підсилити напрямок грантрайтингу вишів, то цілком можливо підвищити власну конкурентність.
Найбільше відкриття очікувало учасників під час модуля «Порівняння діяльності роботи університету та ІТ-компанії: залучення талановитих спеціалістів та їх розвиток на прикладі галузі». Бо гнучкі підходи та якісна комунікація з клієнтами - це про українські IT-компанії, які дуже активно працюють на експорт, але не про вітчизняні навчальні заклади. Мабуть, першою причиною - стародавня ієрархічна система управління, а не горизонтальна (проєктна). Знайти причину «хвороби» – майже половина успіху. Далі треба волю застосовувати.